XXI Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny

Uczniowie naszej szkoły 11 IV br. uczestniczyli w XXI edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który został zorganizowany przez Polski Związek Motorowy, Kuratorium Oświaty, policję, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Żandarmerię Wojskową oraz pracowników i uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu.

Drużyna w składzie: Mateusz Jankowski, Jakub Orwat oraz Jakub Szymankiewicz rywalizowała z rówieśnikami ze szkół Powiatu Poznańskiego oraz miasta Poznania.

Celem turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa młodzieży ponadgimnazjalnej w szczególności poprzez:

1. Popularyzowanie wśród młodzieży ponadgimnazjalnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej.
  2. Kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu.
  3. Propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się, jako uczestnika ruchu drogowego.
  4. Propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
  5. Przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.
  6. Inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Uczestnicy turnieju:

1. rozwiązywali testy teoretyczne,
  2. wykonywali zadania praktyczne:
    • przygotowania pojazdu do jazdy,
    • jazdy motorowerem po torze przeszkód,
    • jazdy sprawnościowej samochodem z tzw. „talerzem Stewarta”,
  3. wykonywali zadania związane z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej.

Nasi uczniowie zajęli 8 miejsce tracąc najwięcej punktów podczas zadania związanego z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej, natomiast Jakub Orwat najszybciej wykonał próbę jazdy sprawnościowej samochodem pokonując ubiegłorocznych Mistrzów Polski.

Zapraszamy do oglądnięcia relacji telewizyjnej z turnieju: http://telewizjastk.pl/6488,xxi-ogolnopolski-mlodziezowy-turniej-motoryzacyjny-

Fotorelacja z turnieju.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.