Na początku października rozpoczęły się rozgrywki III edycji szkolnej ligi piłki nożnej. Tak jak w poprzednim roku szkolnym zgłosiły się trzy zespoły. Życzymy powodzenia oraz zapraszamy do obejrzenia aktualnej tabeli:

TABELA ROZGRYWEK SLPN 2012/2013.

2011/2012

Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym

Dużą niespodziankę sprawił zespół tenisistów stołowych w składzie: Wojciech Kropiński, Kamil Skotnicki, Dawid Szymkowiak, Filip Toś zajmując II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Tenisie Stołowym.

ZS Kórnik – LO Tarnowo Podgórne 1:4

Reprezentacja naszej szkoły uzyskała awans do mistrzostw rejonu.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie rozgrywek.

Zobacz galerię (kliknij)

MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM MĘŻCZYZN

W ubiegły piątek 21.10.2011 roku w sali gimnastycznej odbyły się mistrzostwa Zespołu Szkół w Kórniku w tenisie stołowym mężczyzn. W turnieju udział wzięło 12 najlepszych uczniów wyłonionych w zawodach klasowych. Mistrzostwo szkoły zdobył Filip Toś z Technikum Logistycznego, niepokonany we wszystkich dziesięciu pojedynkach, drugie miejsce zajął Kamil Skotnicki również z Technikum Logistycznego.

6. Maciej Błaszyk (3c)

Pozostali uczestnicy mistrzostw: Krzysztof Starosta, Wojciech Słabolepszy, Piotr Lehmann, Bartosz Hankowski, Łukasz Brylewski, Chrystian Pluta.

Dziękujemy za udział w turnieju.

Na polanie harcerskiej w okolicy toru regatowego Malta w Poznaniu odbyły się w dniu 30.09.2011 roku Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Łukasz Brylewski, Marcin Buszkiewicz, Arkadiusz Goliński, Tomasz Górny, Wojciech Kropiński, Aleksander Matysiak, Paweł Ruta, Jakub Nikodem Wojciechowski.

Bardzo dobrze pobiegł Jakub Nikodem Wojciechowski zajmując 6 miejsce i awansując do Finału Mistrzostw Wielkopolski, które odbędą się w kwietniu 2012 roku.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

W ubiegłym tygodniu rozpoczęła się III edycja Szkolnej Ligi Piłki Nożnej. Do rozgrywek zgłoszono 4 zespoły z naszej szkoły:

• 1 TL ( technikum logistyczne ),
  • 1AB ( humaniści i ekonomiści ),
  • 2 AB ( humaniści i ekonomiści ),
  • 3 B ( ekonomiści ).

Mecze odbywają się na obiektach OSiR w Kórniku ( boisko trawiaste lub Orlik ).

Życzymy powodzenia!

Aktualna tabela wraz z harmonogramem Szkolnej Ligi Piłki Nożnej 2012/2013

2010/2011

Podsumowanie rozgrywek szkolnej ligi piłki nożnej

Została zakończona druga edycja Szkolnej Ligi Piłki Nożnej. Do rozgrywek przystąpiły 4 drużyny, mecze rozgrywane były na boisku Orlik Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kórniku. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna reprezentująca tegorocznych maturzystów czyli klasy III -cie, wyprzedzając tak jak w ubiegłym roku zespół reprezentujący klasę II B. Beniaminek, czyli zespół mężczyzn z klas I – szych wywalczył trzecie miejsce. Czwarta lokata przypadła klasie II AC. Najlepszym strzelcem ligi został zdecydowanie Jakub Bortlisz z klasy III A z dorobkiem 26 goli. Rywalizację bramkarzy wygrał Jan Frąckowiak z klasy III C.

Końcowa tabela oraz klasyfikacja najlepszych strzelców ligi

Wszystkim uczestnikom rozgrywek dziękujemy za zaangażowanie oraz walkę fair play.

Mistrzostwa Powiatu w Siatkówkę Plażową

Uczniowie naszej szkoły Jan Frąckowiak oraz Piotr Lehmann zajęli I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w Siatkówkę Plażową szkół ponadgimnazjalnych. Zawody odbyły się 29.04.2011 na obiektach OSiR w Kórniku.

Wyniki końcowe:

I miejsce LO Kórnik

II miejsce ZS Pobiedziska

III miejsce ZS nr 1 Swarzędz

IV miejsce LO Puszczykowo

V miejsce ZS Mosina oraz LO Tarnowo Podgórne

Życzymy powodzenia w kolejnych etapach rozgrywek.

Tabela rozgrywek szkolnej ligi piłki nożnej 2011

Tabela rozgrywek szkolnej ligi piłki nożnej 2011 jest w formacie PDF, należy kliknąć powyżej aby ją pobrać.

Mistrzostwa Powiatu w piłkę siatkową

W dniu 29.11.2010 roku w OSiR w Mosinie odbyły się zawody o Mistrzostwo Powiatu Poznańskiego szkół ponadgimnazjalnych w siatkówkę mężczyzn. Drużyna naszego liceum w składzie: Aleks Matysiak, Wojciech Kropiński, Maciej Ratajczak, Mateusz Pucek, Jakub Bortlisz, Michał Grajkowski, Piotr Lehmann wywalczyła dobre czwarte miejsce. Podobnie jak rok temu zwyciężyła reprezentacja LO Puszczykowo, która w finale pokonała ZS Bolechowo. W walce o brązowy medal nasza drużyna uległa 2:1 zespołowi z LO w Pobiedziskach.

Mecz koszykówki licealiści – nauczyciele

Dnia 16.11.2010 odbył się mecz pomiędzy licealistami, a nauczycielami liceum ogólnokształcącego i gimnazjum w Kórniku. Spotkanie było bardzo emocjonujące, do tego stopnia, że rozegranych zostało 8 kwart, które trwały po 8 minut. Zwyciężyli licealiści pokonując drużynę nauczycieli jednym punktem. Gratulujemy!!! Bez rewanżu chyba się nie obejdzie :).

Zawody powiatowe w koszykówkę

W zawodach o Mistrzostwo Powiatu Poznańskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w koszykówkę mężczyzn, które odbyły się 19.11.2010 w Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu reprezentacja naszej szkoły w składzie: Paweł Piotrowski, Dawid Ignasiak, Jan Frąckowiak, Tomasz Górny, Piotr Lehmann, Aleksander Matysiak, Michał Grajkowski, Bartosz Hankowski zajęła 5 miejsce.

Piłka halowa

W dniu 15.11.2010 w Mosinie odbyły się zawody półfinałowe Powiatu Poznańskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce halowej. Naszą szkołę reprezentowali: Łukasz Szymkowiak, Paweł Piotrowski, Sebastian Bałaj, Tomasz Górny, Bartosz Nowacki i Dawid Ignasiak. Pierwsze miejsce wywalczył zespół z ZS Bolechowo który dwukrotnie pokonał 2:1 ZS nr 2 Swarzędz oraz LO Kórnik. Mecz pomiędzy LO Kórnik a ZS nr 2 Swarzędz zakończył się wynikiem remisowym 1:1. Aby wyłonić zespół który zajmie 2 miejsce musiał zostać rozegrany dodatkowy mecz pomiędzy LO Kórnik a ZS nr 2 w Swarzędz. Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł zespół swarzędzki który wygrał 2:0.

Tabela:                   punkty        bramki

1. ZS Bolechowo        4                4:2

2. ZS nr 2 Swarzędz    1                2:3

3. LO Kórnik              1                2:3

Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego

w indywidualnym biegu na orientację.

W zawodach które odbyły się w Lesznie w dniu 27.10.2010 najlepsze miejsce dla naszej szkoły wywalczył Dawid Ignasiak który awansował do finałowego biegu. Zajął w nim bardzo dobre 23 miejsce.